Rada školy

• Výročná správa Rady školy pri ZŠ Vígľaš za rok 2012

Rada školy pri ZŠ Vígľaš , č. 436

Výročná správa Rady školy pri ZŠ Vígľaš za rok 2012

Rada školy pri ZŠ Vígľaš (ďalej len „ RŠ “) sa v roku 2012 zišla na dvoch zasadnutiach. 23. apríla s 82% percentnou účasťou členov RŠ a 5. decembra tiež s 82% percentnou účasťou členov. Neprítomní členovia sa vopred ospravedlnili z neúčasti. Na obidvoch zasadnutiach boli prítomní okrem členov RŠ aj hostia - p. riaditeľka Mgr. I. Štefanidesová, p. zástupkyňa Mgr. K. Striešová a p. starosta Ing. R. Záchenský.

Prvé zasadnutie RŠ konané dňa 23. 4. 2012 sa riadilo týmto programom :

Privítanie členov RŠ a hostí.

Vyhodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov za tretí štvrťrok školského roku 2011/2012.

Výsledky monitora.

Plnenie rozpočtu na školský rok 2011/2012.

Výročná správa o činnosti RŠ za rok 2011.

Termíny zasadnutí.

Diskusia.

V diskusii boli prerokované tieto body:   zapožičanie čestného názvu školy, dokončenie špaliet na budovách  ZŠ, knižnica, vybavenie školského areálu detskými preliezkami, výstavba bytoviek, rozšírenie oddychovej zóny v areáli školy.

Rada školy prerokovala a zobrala na vedomie:

-                 vyhodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov za tretí štvrťrok školského roku 2011/2012, s ktorým nás oboznámila p. riaditeľka. (Prospech, dochádzka, počet zapísaných prvákov, jazyková škola SPEAK, projekt Zelená škola),

-                 správu o činnosti RŠ za kalendárny rok 2011 a predbežný plán zasadnutí na kalendárny rok 2012 (apríl, jún, október, december), ktorú predniesla predsedníčka RŠ,

-                 informáciu o rozpočte na kalendárny rok 2012, ďalej informácie, ktoré sa týkali údržby školy, spojenia miestnej knižnice so školskou, vymaľovania kuchyne, rekonštrukcie WC na I. stupni a elektrických rozvodoch v dielňach podala p. riaditeľka  a p. starosta,

-                 informáciu o výsledkoch celoslovenského testovania deviatakov - Monitor 2012, ktorú predložila p. zástupkyňa.

RŠ uložila:

-        p. zástupkyni pripraviť podklady do konca roka 2012 na prepožičanie čestného názvu ZŠ Vígľaš.

Druhé zasadnutie RŠ  sa konalo dňa 5. 12. 2012 a  radilo sa týmto programom:

Otvorenie ustanovujúceho zasadnutia RŠ.

Voľba predsedu rady školy.

Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2011/2012 a nový školský vzdelávací program pre 9. roč.

Diskusia.

V októbri 2012 sa konali voľby do RŠ, nakoľko skončilo jej funkčné obdobie. Voľby prebiehali v súlade so zákonom. Vo voľbách do RŠ boli zvolení:

za pedagogických zamestnancov:      Ľudmila Farbiaková

Mgr Katarína Nociarová

za nepedagogických zamestnancov:  Božena Dobiasová

za rodičov:                                         Ing. Erika Žiaková

Ing. Veronika Jaloviarová

Mgr. Emília Androvičová

Jozef Pivka

za OcZ boli delegovaní:                     PaedDr. Dagmar Budincová

Ing. Matúš Strelec

Ing. Peter Krajčovič

Ján Jombík

Na tomto zasadnutí  RŠ sa konala voľba predsedu RŠ. Predsedníčkou RŠ pri ZŠ Vígľaš sa stala  Ľudmila Farbiaková, ktorá získala najvyšší počet hlasov od členov RŠ. Po voľbách sa ujala slova a viedla zasadnutie ako novozvolená predsedníčka. Predstavila všetkých členov RŠ,  navrhla zapisovateľku  - Mgr. Katarínu Nociarovú, informovala o práci v RŠ, prečítala podrobne Štatút RŠ.

V diskusii bol prednesený návrh k zloženiu RŠ za pedagogických zamestnancov, ďalej bola vznesená požiadavka  na kúrenie – k nedostatočnému kúreniu v zimných mesiacoch v škole,  pripomienkovanie ŠVP a tiež pripomienkovanie k predmetom s polhodinovou a hodinovou dotáciou.

Rada školy zobrala na vedomie:

-                 správu o výchovno-vzdelávacej činnosti za šk.rok 2011/2012, ktorú predniesla p. riaditeľka  a odporučila zriaďovateľovi túto správu schváliť.

Rada školy schválila:

-                 navrhnutý ŠVP na šk. rok 2012/2013.

RŠ uložila:

-                 predsedníčke RŠ doplniť Štatút RŠ v odseku voľby zástupcov za pedagogických zamestnancov o dodatok „1 člen za I. stupeň a 1 člen za II. stupeň“ .

Zápisnica z ustanovujúceho zasadnutia RŠ bola vypracovaná a doručená zriaďovateľovi.

Zápisnice z jednotlivých zasadnutí sú k nahliadnutiu u predsedníčky RŠ.