Pomôžme si navzájom - Operačný program Ľudské zdroje 2018
Dňa 8.12.2017 nadobudla účinnosť zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku č. OPĽZ/152/2017 uzavretá medzi Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR v zastúpení Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Základnou školou Jána Drdoša Vígľaš, ktorej predmetom je implementácia dopytovo-orientovaného projektu s názvom „Pomôžme si navzájom“ a ITMS2014+ kódom 312011I040.
Projekt je implementovaný v rámci Operačného programu Ľudské zdroje, prioritná os Vzdelávanie, kód výzvy OPLZ-PO1/2016/DOP/1.1.1-01 s termínom realizácie 01/2018 – 12/2020. Súčasťou projektu sú dve hlavné aktivity:
Aktivita č. 1 - ASISTENT UČITEĽA VO VÝCHOVE A VZDELÁVANÍ
Asistenti učiteľa sa budú priamo zúčastňovať výchovno-vzdelávacieho procesu (napr. žiakom cieľovej skupine bude podrobnejšie vysvetľovať prednášané učivo, vypomáhať s používaním kompenzačných pomôcok) a využívať vlastné materiálne, priestorové, technické možnosti. Taktiež budú priamo zapojení do voľnočasových, školských a mimoškolských aktivít. Cieľom aktivity je prispieť k vyrovnávaniu znevýhodnenia žiakov a zabezpečovať rovnosť príležitosti vo výchovno-vzdelávacom procese.
Aktivita č. 2 - POMOC ŽIAKOM SO ŠVVP
Špeciálny pedagóg sa bude priamo zúčastňovať výchovno-vzdelávacieho procesu so zámerom zlepšiť školskú úspešnosť cieľovej skupiny (napr. príprava individuálnych vzdelávacích programov, zabezpečovanie komplexného servisu pre rodičov a žiakov so ŠVVP).
Realizáciou aktivít projektu sa vytvorí predpoklad a prispeje sa k skvalitneniu a zlepšeniu výchovno-vzdelávacích výsledkov našich žiakov, čo by malo priamo prispieť aj k naplneniu plánovaných hodnôt merateľných ukazovateľov projektu. Po realizácii projektu sa taktiež očakáva pozitívny dopad pri inklúzii, zvýšenie úspešnosti žiakov vrátane žiakov so ŠVVP a to nie len v škole, ale aj v bežnom živote a pri uplatnení sa na trhu práce.
„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“
Užitočné linky:
VYHODNOTENIE PROJEKTU:
V januári 2018 sme v našej škole začali implementovať projekt v rámci Operačného programu Ľudské zdroje, ktorého cieľom bolo vyrovnávanie znevýhodnenia žiakov a zabezpečenie rovnosť príležitosti vo výchovno-vzdelávacom procese prostredníctvom pomoci asistentov učiteľa a školským špeciálnym pedagógom. Pomocou podporných aktivít sme u žiakov s viacerými znevýhodneniami zabezpečili osamostatnenie sa, pokrok vo vzdelávaní a nácvik osvojenia si rôznych zručností, čím sme u nich podporili aj zvýšenie ich vlastnej dôvery v samého seba.
- MODULY - Cheer je COOL
- Podpora pomáhajúcich profesií III
- Čítame pre radosť
- Digitálny žiak
- Moderná škola - šťastní žiaci (Erasmus+)
- Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II - národný projekt
- Vzájomne k zodpovednosti - grantový program Nadácie ORANGE e-Školy pre budúcnosť 2020/2021
- Čítame radi
- Pomôžme si navzájom - Operačný program Ľudské zdroje 2018
- STEM vyučovanie programovania 2017 - NADÁCIA ORANGE e-Školy pre budúcnosť
- „VZDELÁVANÍM PEDAGOGICKÝCH ZAMESTNANCOV K INKLÚZII MARGINALIZOVANÝCH RÓMSKYCH KOMUNÍT“
- SME V ŠKOLE 2017
- Lego Dacta Robolab
- Projekt Zdravá škola
- MODRÉ ŠKOLY - Adaptačné hydroklimatické opatrenia na zachytenie a využitie zrážok na ZŠ 2014-2016
- ESF - Posilnenie sociálnej inklúzie v Podpoľaní 2011
- ESF - Posilnenie sociálnej inklúzie v Podpoľaní 2009
- Otvorená škola - oblasť športu
- Umenie zblízka3
- Konto Orange Školy pre budúcnosť 2012
- Konto Orange Školy pre budúcnosť 2011
- Konto Orange Školy pre budúcnosť 2010
- Konto Orange Školy pre budúcnosť 2009
- ING Šanca pre deti 2009/2010
- ING Šanca pre deti 2010/2011
- IKEA
- AnnoGallery - Tvarovanie 09
- Projekt INFOVEK